تلفن: 02146811494 - همراه : 09373636655 - 09124172166

شرکت بتن شیمی اسپادانا

ملات اپوکسی

mo.rahimpoor ژوئن 10, 2017 دیدگاه‌ها برای ملات اپوکسی بسته هستند
ملات اپوکسی

توضیحات :

ملات دو جزئی بر پایه اپوکسی است که دارای کاربردهای متنوع، بخصوص در بخش تعمیر، ترمیم وتقویت سازه های بتنی، نصب سنگ، کاشی وسرامیک، کاشت فولاد و  بازسازی بناهای باستانی می باشد.

تمامی موارد تعمیر سازه ای که امکان ماله کشی داشته باشند.

تعمیر تمامی اجزای ساختمانی که تحت بارگذاری های  مکرر یا لرزش هستند.

تعمیر تیر وستون های پیش تنیده یا مسلح شده

به منظور محافظت از سازه های بتنی در معرض عوامل مهاجم چون کلراید و سولفات.

تعمیر سازه ای در مناطق صنعتی به ویژه آن هایی که در معرض روغن های معدنی و روغن هیدرولیک می باشند.

تعمیر سازه های ساحلی ودریایی

پر کردن حفره های عمیق یا سطحی بتن

کاشت میله های فولادی یا کامپوزیتی

نصب ضربه گیرها بر روی ستون ها وچسباندن درزگیر پل ها

اتصال و چسباندن قطعات بتنی به یکدیگر

حدود 1/7 کیلوگرم برای هر مترمربع به ضخامت 1 میلی متر

–     آماده سازی سطح:

قبل از استفاده از این محصول، سطوح را از وجود روغن، گردو خاک، رنگ،ماده عمل آوری ودیگر آلودگی ها که باعث کاهش چسبندگی می شوند پاک کنید. سطوح در معرض تعمیربایستی کاملاً تمیز و خشک باشند. چنانچه نیاز به ترمیم محل های آسیب دیده باشد لازم است این مناطق تا عمق تخریب بریده شود و تا جای ممکن شکل تیز گوشه ومربعی داشته باشند.در صورت مشاهده آرماتورهای زنگ زده ابتدا از سلامت درونی آن اطمینان یافته سپس نسبت به زنگ زدایی توسط یکی از روش های   برس زنی یا ماسه پاشی اقدام نمایید تا سطح فولاد تمیز نمایان شود. محافظت مضاعف آرماتورها توسط پوشش های مخصوص ضروری است.

این محصول در دو ظرف مجزا شامل رزین اصلی و واکنش گر تحویل می شود. تمامی محتویات ظرف واکنش گر را درون ظرف رزین اصلی ریخته و به کمک مخلوط کن دستی دو جزء را به  خوبی مخلوط نمایید به گونه ای که رنگ مخلوط حاصل شده کاملاًیکنواخت وخاکستری شود. اکنون محصول آماده استفاده است و می توان آن را در زمان توصیه شده مصرف کرد. با توجه به حساسیت محصولات پایه اپوکسی به دما،لازم است قبل از اختلاط دو جزء با یکدیگر آن ها را برای مدتی در مکانی با دمای بین ۲۰تا۲۵درجه سانتی گراد قرار دهید تا دمای محصول نیز به این مقدار برسد. این محصول بر پایه رزین اپوکسی تولید شده و سرعت گیرش و سفت شدن آن خیلی بیشتراز ملات های پایه سیمانی است. زمان مصرف ملات مخلوط شده در دمای متعارف تا ۴۵ دقیقه می باشد، اگرچه زمان گیرش اولیه آن تحت تاثیر دمای محیط کار ممکن است بین ۳۰ تا۹۰۰ دقیقه تغییر کند.

رنگ محصول مخلوط شده:خاکستری

وزن مخصوص:1/7 گرم بر سانتی متر مربع

حالت فیزیکی:خمیری

یون کلر:ندارد

قابلیت اشتعال:غیر آتش زا

مقاومت فشاری ۷روزه:۶۰مگاپاسکال(مطابق با ASTM D۶۹۵)

زمان خشک شدن سطحی:حدود۷ ساعت در ۲۵ درجه سانتی گراد، حدود۲ ساعت در ۴۰ درجه سانتی گراد

زمان سخت شدن کامل:۵ روز در ۲۵ درجه سانتی گراد،۳روز در ۴۰ درجه سانتی گراد

بسته بندی:ظروف 5 و 20 کیلویی

این محصول را در مکان سرپوشیده و به دور از تابش خورشید، بارندگی،در دمای ۲۰تا۲۵ درجه سانتی گراد  نگهداری نمایید. در این شرایط عمر مفید محصول حدود ۸ ماه است.

همانند تمامی محصولات پایه اپوکسی،  این محصول  نیز ممکن است باعث آسیب شود. در هنگام کار از وسایل حفاظت فردی مانند دستکش، کلاه وعینک ایمنی استفاده نمایید.در صورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایید. در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشویید.

برای خرید محصول با شماره شرکت تماس حاصل فرمایید…!